मनाहुँकोट परिसरमा सरसफाई

हरि खरेल/ तनहुँ खबर
कार्तिक १७, दमैली
तनहुँको व्यास नगरपालिका ५ मा रहेको पर्यटकिय क्षेत्र मानहुँकोटबाट विहान सुर्य उदयपछि देखीने हिमाली क्षेत्र र बादलको अनैठो आकृति लगाएत दमैली आसपासका क्षेत्रहरुको अवलोकन गर्नका लागि मानिसहरु मानहँुकोट जाने गर्दछन् । मानिसहरुले एकतर्फिको मज्ज लिदा अर्कीतर्फ फोहोर गर्दा मनाहुाकोटकोे सैन्दर्यलाई कुरुप बनाएको छ ।

रमाईलो गर्न गएका पर्यटकहरुले त्यहा पुगेर चाउचाउ, विस्कुट,बोतल लगाएतका बेकार बस्तुहरु त्यही फालेर आउने गर्दा मनाहुँकोटको वातावरण नराम्रो रहेपछि व्यास युवा क्लब–४ दमैलीका युुवाहरुको समुहले सरसफई गरेको क्लबका सचिव मनोज राउतले जानकारी दिनुभयो । रातको समयमा क्याम्पिङ गरी बसेका युवाहरुको समुहले फोहोरले भरीएको मनाहुँको अवस्था देखे पछि विहानको समयमा एकजुट भई सरसफाई गरेको बताए ।

करीब २०—२५ जनाको समुहले त्यहा रहेका फोहोरलाई जम्मा गरी उक्त फोहोरको व्यवस्थापन गरेको क्लबका सचिव राउतले बताउनुभयो । जहा मन लाग्यो त्यही फोहोर फ्याक्ने र मनाहुँको परिसर भित्र फोहोरका डङ्गुर देख्न थाले पछि मनाहुँ सफा राखै भन्दै व्यास युवा क्लबले सरसफई कार्य सुरु गरेको राउतले बताउछन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button